HYPERFREAK FIRE 3/2+ BZ FULL
5515

> Snabba leveranser
> Inga dolda avgifter
> Kostnadsfri betalning
> Kort, faktura, avbetalning
Hyperfreak Fire 3/2+ Back Zip Full
Nya Hyperfreak Fire-serien är superskön och superstretchig. Du kommer förstå när du testar den att Hyperfreak-serien är Europas bäst säljande täta våtdräkt. Är du på jakt efter en 3/2 allround våtdräkt som är superstretchig och superskön har du hittar rätt.
O'Neill Hyperfreak Fire-serien är gjord för dig som vill hålla dig riktigt varm i vattnet utan att tumma på rörlighet eller komfort. Våtdräkterna är fodrade med TechnoButter 4, ett supermjukt och värmebevarande material som dessutom är mer hållbart för miljön. Tillsammans med extra täta sömmar håller dräkten vattnet ute och värmen inne. Dessutom miljövänlig tillverkad av bl.a. kalksten, återvunna bildäck, återvunnen plast och tillverkad med vattenbaserat lim istället för lösningsbaserade kemikalier!
Hos oss på Team Froggy är Hyperfreak-serien en favorit som vi varmt rekommenderar till dig som vill ha den stretchigaste dräkten på marknaden.
+Z.E.N. Zip-stängning (Ryggdragkedja)
+Redzone vattenresistent dragkedja
+Anti-Flush-barriär (Z.E.N. Zip)
+Avsmalnande muddar med segmenterade 3D-tätningar vid handleder och vrister
+Neopren med återvunna ostronskal och Eco Carbon Black
+Jerseytyg av återvunnet, dope-färgat garn
+Neoprenlaminering utan lösningsmedel (Aqua Alpha)
+Nyckelficka med ögla
+Trippellimmad och blindsydd med yttre Fluid Seam Weld-teknik
+Bröst / Rygg / Lår / Säte: TB4 Firewall
+Axlar / Smalben / Vader: TechnoButter 4
+Ingång / Ärmar: TechnoButter 4X
+PLUS (+) = 0,5 mm extra tjocklek för ännu mer värme
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





























